Home » Aktualności » ,,Żyj zdrowo i bezpiecznie’’

,,Żyj zdrowo i bezpiecznie’’

Dnia 07.06 r. w naszej szkole zorganizowany został konkurs dla uczniów klas I-III  pt: ,,Żyj zdrowo i bezpiecznie’’. Celem konkursu było kształcenie umiejętności obserwacji na drodze oraz podejmowanie właściwych decyzji, doskonalenie stosowania zasad i przepisów o ruchu drogowym, utrwalenie poznanych sposobów zachowania się w nagłych wypadkach, kształcenie nawyków właściwego odżywiania, wykorzystywanie codziennych sytuacji do samooceny i oceny zachowań innych oraz integracja zespołów.

Konkurs podzielony został na dwa etapy: pierwszy to wykonanie pracy plastycznej po przeprowadzonym cyklu zajęć o zdrowiu i bezpieczeństwie, drugi etap składał się z trzech części:

1. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe;
  2. Dramowe przedstawienie opisanych sytuacji;
  3. Układanie z rozsypanek wyrazowych haseł nawołujących do bezpiecznych zachowań.

Z  każdej klasy zostało wytypowanych po 6 osób. Przedstawiciele klas wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu higieny, zdrowego odżywiania się oraz zasad bezpieczeństwa.  Drużyny dzielnie rywalizowały ze sobą. Wyniki konkursu były następujące:

I miejsce -otrzymała  kl. III B

II  miejsce– klasa II A

III miejsce– klasa I A

Wyróżnienia otrzymały następujące klasy:

Klasa I B, Klasa II B, Klasa III A

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt: ,,Żyj zdrowo i bezpiecznie’’  Laureaci konkursu:

I Miejsce– Franciszek Dudek kl. III A

II Miejsce– Wiktoria Król kl. I A