Home » Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

Poniedziałek              7.45 – 13.50

Wtorek                       7.45 – 14.35

Środa                        7.45 – 13.20

Czwartek                  7.45 – 13.50

Piątek                       7.45 – 13.10

,,Kochajcie książki. One ułatwiają Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie,
one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.”

  Maksym Gorki

Biblioteka jest ważnym centrum informacji dla każdej szkoły. Nasza  biblioteka szkolna jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz  pracowników szkoły. Tutaj można wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje. Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich lektury i książki. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni. Biblioteka dla  wszystkich jest otwarta i codziennie zaprasza swoich czytelników. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego  i czasopism. Można też spokojnie odrabiać lekcje, poczytać książki,  pouczyć się oraz miło spędzić czas.

KSIĘGOZBIÓR BIBLIOTEKI

Księgozbiór naszej szkolnej biblioteki liczy ok.  5900 woluminów. Dostosowany jest do potrzeb uczniów i nauczycieli. Gromadzone są lektury szkolne literatura piękna, książki popularnonaukowe, słowniki, encyklopedie zbiory multimedialne. W czytelni można skorzystać ze znajdujących się tam czasopism. Nasz księgozbiór jest cały czas uzupełniany.

Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:
KSIĘGOZBIÓR PODRĘCZNY obejmujący słowniki, encyklopedie, leksykony, wydawnictwa albumowe
LEKTURY (ułożone według klas)
LITERATURA PIĘKNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY z podziałem na:
B – baśnie, legendy i podania
Bw – bajeczki, wierszyki i opowiadania dla najmłodszych
Ob – opowiadania i powieści obyczajowe
H – opowiadania i powieści historyczne 
P – opowiadania i powieści podróżnicze i przygodowe
Pd – poezja, dramat
Pf– opowiadania i powieści fantastyczne 
K– komiksy
Prz – opowiadania i powieści przyrodnicze
LITERATURA PIĘKNA POLSKA I OBCA
LITERATURA POPULARNONAUKOWA (pogrupowana wg dziedzin wiedzy)
KSIĘGOZBIÓR DLA NAUCZYCIELI obejmujący literaturę pedagogiczną, psychologiczną, pozycje metodyczne.
PODRĘCZNIKI SZKOLNE I MATERIAŁY EDUKACYJNE

Przez cały rok szkolny trwa międzyklasowy konkurs czytelniczy – comiesięczne zestawienia ilości przeczytanych książek są umieszczone na stronie szkoły oraz na tablicach ogłoszeń. Na koniec roku szkolnego, dyplomami i nagrodami książkowymi zostaną nagrodzeni uczniowie, którzy przeczytali najwięcej książek, w kategorii I-III, IV-VIII.

Opiekunem  biblioteki  szkolnej jest p. Emilia Janczarek

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przez cały październik w Bibliotece szkolnej trwała akcja pt. Jesienne Drzewo Czytelnicze. Wyzwanie miało na celu zaproszenie do biblioteki i promocje czytelnictwa. Za każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę czytelnik dostawał liść, w zależności od kategorii: liść żółty klasy I-IV, liść pomarańczowy  V-VIII, liść zielony – nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w akcję, wypożyczali i czytali książki, a na drzewie przybywało liści… trochę na przekór jesiennej aurze. Do wyzwania dołączyło nawet nasze Grono Pedagogiczne. Na koniec miesiąca mnóstwo kolorowych liści rozjaśniło puste, szare drzewo. Taki potencjał drzemie w każdej książce, która jak liście drzewo, może ubarwić nasze doświadczanie świata.

Przeczytaliście aż 328 książek! Klasą najbardziej aktywną czytelniczo okazała się 3A. Gratulujemy! Cieszymy się, że tak chętnie ubieraliście nasze drzewo w liście na przekór porze roku.  Bo każdy liść to przeczytana książka, a każda książka to możliwość przygody!

Pamiętajcie o tym 🙂

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031