Home » Działania społeczne i podejmowanie współpracy

Działania społeczne i podejmowanie współpracy

MŁODZIEŻ ZE STRÓŻY WSPIERA SWOICH RÓWIEŚNIKÓW I ICH RODZICÓW NA UKRAINIE!

Społeczność Szkoły Podstawowej im. księdza Stanisława Zielińskiego w Stróży przekazała na ręce Starosty Kraśnickiego Andrzeja Roli dwa agregaty prądotwórcze.

Urządzenia zostały zakupione dzięki środkom finansowym zebranym przez szkolne koło Caritas i przekazane przez Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej Częstochowskiej w Stróży ks. kan. Grzegorza Stąsiek oraz Wicedyrektor Małgorzatę Urbańczyk.

 

Zbiórka dla podopiecznych Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Tulimy”.

W naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy dla podopiecznych ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Do akcji włączyła się cała społeczność uczniowska. Szczególne zaangażowanie wykazała klasa Vb. Uczniowie pod opieką p. A. Adamczyk zorganizowali kiermasz słodkości, a za zebrane fundusze zakupili karmę i żwirek.

14 kwietnia zebrana karma została dostarczona do schroniska, a podopieczni w podziękowaniu wesoło merdali ogonami i mruczeli z zadowolenia.

Wszystkim, dla których los zwierząt nie okazał się obojętny…

DZIĘKUJEMY!!!

M. Ciupak

 

NASI UCZNIOWIE PAMIĘTAJĄ O SAMOTNYCH I STARSZYCH OSOBACH

„Czujesz się osamotniony.

Postaraj się odwiedzić kogoś,

kto jest jeszcze bardziej samotny.”

                                           Jan Paweł II 

Pamiętając, że „samotność w święta po stokroć bardziej doskwiera i mocniej boli…” uczniowie naszej szkoły  odwiedzili osoby starsze i samotne mieszkające w naszej miejscowości, wręczając im własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz słodki upominek.  Przy okazji składania życzeń można było dostrzec na twarzach seniorów łzy wzruszenia, zdziwienie i radość, że te na co dzień często beztroskie i psotliwe dzieciaki tak bezinteresownie okazują im serce i swoją dziecięcą radość w tym wyjątkowym czasie Świąt Wielkiej Nocy.

M. Ciupak

 

 

Zaduszkowo- listopadowe sprzątanie i odwiedzanie grobów i miejsc pamięci

Listopad to miesiąc, w którym szczególną uwagę poświęcamy naszym bliskim zmarłym. Pamięć o rodzinie, znajomych czy innych ważnych w naszym życiu osobach, jest dla wielu z nas naszym moralnym obowiązkiem. W związku z tym, z racji dnia wolnego od zajęć dydaktycznych, delegacja Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży, 2 listopada udała się wraz z opiekunem na miejsce zbrodni i pochówku patrona naszej szkoły Księdza Stanisława Zielińskiego. Po krótkiej modlitwie zawierzenia całej społeczności szkolnej naszemu Patronowi, w obu miejscach zapaliliśmy pamiątkowe znicze, udekorowane własnoręcznie zrobioną, symboliczną etykietką z logo naszej szkoły.

Następnie tuż przed świętem 11 listopada, a w ramach współpracy Samorządu Uczniowskiego ze szkołą i naszą Gminą, członkowie SU razem z P. Dyrektor Anną Myszak, wykonali prace porządkowe na wszystkich miejscach pamięci w obrębie naszej okolicy.

Nasza praca porządkowa polegała na sprzątaniu, odchwaszczeniu i zagrabieniu terenu wokół miejsc poległych tam Polaków. Przy okazji wykonywanych prac, uczniowie poznali historię tych miejsc, opowiadaną przez p. Dyrektor i p. Jurka Zembrowicza, który przez tyle lat wożąc nas, świetnie zna wszystkie te miejsca.

Sprzątając wokół bezimiennych lub nieznanych mogił, przez chwilę zastanawialiśmy się kim były pochowane osoby, co robiły i jakie było ich życie. Tym bardziej ta refleksja nabrała większego znaczenia, gdy sprzątaliśmy mogiły żołnierzy broniących naszej Ojczyzny. Przez krótki czas każdy miał okazję spojrzeć na wypisaną tabliczkę i zobaczyć bohaterstwo tych ludzi, czasami bardzo młodych. Porządkując pobliskie miejsca pamięci, na których znajdują się mogiły wielu żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej, mogliśmy

Mamy nadzieję, że wymiar społeczny, zaangażowanie i jakość wykonywanej przez nas pracy, zaprocentuje kiedyś w przyszłości i będzie nauką dla przyszłych pokoleń. Wierzymy, że pamięć o osobach nam nie znanym, walczących za wolność naszego kraju, jest i będzie dla większości, naszym moralnym obowiązkiem, w trosce o naszą Ojczyznę Polskę.

 opiekun SU

Agnieszka Chodara

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031