Home » Wydarzenia w bibliotece

Wydarzenia w bibliotece

Pasowanie na czytelnika

26 lutego 2024 roku w bibliotece szkolnej odbyła się lekcja instruktażowa połączona z pasowaniem na czytelnika dla uczniów klas pierwszych. Przed złożeniem uroczystego przyrzeczenia, pierwszaki wysłuchali interesującej  pogadanki zachęcającej do systematycznego czytania książek. W oparciu o wiersz „Skargi książki”  dowiedzieli się o zaletach  płynących z czytania książek oraz o konieczności ich szanowania. Odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość znanych i lubianych bohaterów baśni i bajek.

Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści otrzymali wyprawki czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, a także list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania  z dziećmi.

Gratulujemy i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

„Logo biblioteki szkolnej”

W bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Logo biblioteki szkolnej”. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie wykazali się ogromną kreatywnością i umiejętnościami projektowania. Po burzliwych obradach komisji wyłoniono laureatów konkursu, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, zakupione w ramach promocji czytelnictwa NPRCz.

I miejsce Anastazja Dziewa klasa 6a

II miejsce Nikole Stefańska klasa 4b

III miejsce Maria Kuśmierek klasa 4a

Wyróżnienia:

Maja Żytko 1a

Emma Karczmarska 2a

Oliwia Wróbel 5b

Aleksandra Iż 3a

Aleksandra Wrońska 6a

Liliana Kasperek 4b

Jola Samolej 5a

Hanna Powęska 5a

Wojciech Nieradko 2b

JESIENNA AKCJA CZYTELNICZA

,,Jesienna akcja czytelnicza” miała za zadanie zgromadzić w jednym miejscu wszystkich miłośników czytanie- zarówno tych małych, jak i dużych.

Czytali uczniowie klas I-IV (liście żółte), klas V-VIII (liście pomarańczowe), a także nauczyciele (liście zielone).

Moda na czytanie powinna stać się naszą wizytówką! I to właśnie miało miejsce na naszym szkolnym korytarzu.

Przez cały październik nasi zapaleni czytelnicy dopinali kolorowe liście, na których zapisywali tytuły książek.

Najwytrwalszymi czytelnikami okazali się nasi najmłodsi uczniowie:).

Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom- bez Waszej aktywności drzewo świeciłoby pustkami, a tak nabrało pięknych, jesiennych barw:)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w dniu urodzin Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

Jest to doskonała okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na temat postaci książkowych i nie tylko, wystarczy kliknąć w zamieszczony poniżej test.

Miłej zabawy i powodzenia!

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930