Home » 2018 » marzec » 14

Daily Archives: 14 marca, 2018

„Życie byłoby ubogie bez książek .”

Dnia 28 lutego 2018 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów  klas I a i  I  b. Dzieci już samodzielnie czytają książki, lubią też głośno poczytać z rodzicami, babcią lub dziadkiem, z rodzeństwem. Często odwiedzają bibliotekę i wypożyczają mnóstwo książek. Pięknie się wypowiadały na temat zachowania w bibliotece, dobrze wiedzą jak należy obchodzić z książkami. Po wysłuchaniu próśb książki uczniowie odpowiadali na pytania związane z bohaterami lektur, doskonale poradzili sobie z zagadkami, przeszli próbę chodzenia z książką na głowie wspaniale śpiewali piosenki. Wszyscy uczniowie wykazali się świetną znajomością bajek i zostali pasowani na czytelników biblioteki. Każdy „nowy” czytelnik otrzymał zakładkę do książki wykonaną przez klasę 4 a i  4 b i kolorową książeczkę. To wspaniałe, że uczniowie pierwszych klas tak dobrze znają treść i tytuły przeczytanych  utworów i zaprzyjaźnili się z książkami.

A. Krzysztoń

„Książki dają wiele radości, uczą i bawią”

W środę 28 lutego 2018 r. odbyło się kolejne już „Głośne czytanie dla przedszkolaków” w Przedszkolu w Stróży. Uczniowie klasy III a Kornelia Ostrowska, Nikola Pelak, Wiktoria Skrzeszewska, Zuzanna Wojcieszkiewicz, Szczepan Adamczyk, Jakub Nowak i Mateusz Siwek czytali dzieciom książkę przyrodniczą pt. „Tam gdzie płynie rzeka”. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci otrzymały zadanie żeby wymienić wszystkie nazwy zwierząt i ptaków mieszkających nad wodą występujących w książce i grupa przedszkolna „Biedronek” znakomicie poradziła sobie, dzieci zapamiętały wszystkie zwierzęta i ptaki. A potem przedszkolaki wykonały piękne rysunki, z których powstała wystawa.

A. Krzysztoń

marzec 2018