Home » Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego ,,Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” Fundacji Dbam o Mój Z@sięg. Głównym celem projektu jest praca zmierzająca do przygotowania uczniów, nauczycieli i rodziców do bezpiecznego, higienicznego i kreatywnego korzystania z zasobów sieci, łączenie szkół dla których ważne jest  zachowanie równowagi między światem cyfrowymi analogowym oraz wymiana praktyk między instytucjami. Już niedługo na  stronie naszej szkoły powstanie zakładka, w której będzie można znaleźć materiały dotyczące projektu – infografiki, plakaty, publikacje. Zachęcamy do zaglądania!

Film promujący- https://www.youtube.com/watch?v=8pMi6us5QoA

Książka- https://dbamomojzasieg.pl/wp-content/uploads/2021/03/Mlodzi-Cyfrowi.-Nowe-technologie.-Relacje.-Dobrostan_ksiazka-1.pdf

Zdalna edukacja- https://zdalnenauczanie.org/wp-content/uploads/2020/10/ZDALNA-EDUKACJA_FINAL.pdf

Komputer jest już najzupełniej powszechnym elementem codzienności. Można go znaleźć w praktycznie każdym domu, zwłaszcza jeśli zamieszkują go młodzi ludzie. Często nawet w danym gospodarstwie domowym każdy ma swój własny komputer. Także dostęp do niego przez coraz młodsze dzieci jest coraz łatwiejszy. Spędzanie przy nim wolnego czasu jest bardzo kuszące. Kusi nie tylko Internet, ale też gry komputerowe. Zarówno te dostępne online, jak i te w które gra się samodzielnie w zaciszu własnego domu.

Co zrobić, aby nie uzależnić się od grania w gry? Zobaczcie sami.

Nadeszła jesień, a wraz z nią dłuższe wieczory, które często skłaniają do… spędzania ich z nosem w smartfonie. Dlatego przypominamy 10 zasad cyfrowej higieny. Koniecznie obejrzyjcie krótką animację. Te proste zasady wprowadzone w życie odmieniają je na lepsze!

,,Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj…”

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a przygotowania do nich ruszyły pełną parą. Tego roku nasza szkoła wzięła udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Na przerwach uczniowie klas I – IV przygotowali kartki, własnoręcznie pisząc życzenia świąteczne 😊

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031