Home » Aktualności » Gdzie zawędrowały kilometry dobra?

Gdzie zawędrowały kilometry dobra?

        Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, które  prowadzi swoją działalność w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży, czynnie włączyli się w akcję „kilometry dobra” wspierając ją modlitewnie i materialnie. Celem jej była pomoc w budowie Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, gdzie znalazło swoje miejsce Hospicjum. Wolontariusze ze Stróży zbierali nakrętki, złotówki i propagowali tę akcję wokół siebie. Oddanie tego obiektu zostało połączone z uroczystością 25 lecia  Caritas Archidiecezji Lubelskiej, która pilotowała to dzieło. Imiennie na tą uroczystość została zaproszona dyrektor szkoły Anna Myszak i opiekun SKC Agnieszka Adamczyk. Rozpoczęła się ona Mszą św. W kościele p.w. Franciszka Ksawerego, a przewodniczył jej biskup Józef Wróbel. Celebrans i równocześnie kaznodzieja podkreślił, jak wiele ważnych działań i akcji podejmuje Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Jest to wielki wysiłek i trud tych wszystkich, którzy podjęli się przeprowadzenia tego wielkiego dzieła miłosierdzia. To przede wszystkim niesienie wiary i nadziei tym, którzy jej potrzebują poprzez miłość tych, którzy ją przekazują bliźnim.

20160521_135907