Home » 2019 » Listopad

Monthly Archives: Listopad 2019

Promujemy talenty

W dniach 9 – 18 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 63 uczniów.  Do kolejnego etapu, który już wkrótce,  zakwalifikowali się:

Konkurs fizyczny Przemysław Gontarz VIIIa
Konkurs języka angielskiego Katarzyna Brytan VIIIa
Przemysław Gontarz VIIIa
Sandra Zawrotniak VIIIa
Konkurs chemiczny Przemysław Gontarz VIIIa
Konkurs geograficzny Sandra Zawrotniak VIIIa
Konkurs polonistyczny Amelia Biegaj  VIIb
Anna Biegaj VIIb
Kinga Adamczyk VIIb
Magdalena Kuropatwa VIIIb
Paulina Kuśmierczyk VIIb
Konkurs języka hiszpańskiego Kinga Kasperek VIIIb
Konkurs języka niemieckiego Marcin Kamieniarz VIIIb
Konkurs matematyczny Magdalena Kuropatwa VIIIb
Przemysław Gontarz VIIIa
Kinga Kasperek VIIIb
Kamil Krzowski VIIIb
Martyna Graboś VIIIb

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy udanych startów w kolejnym etapie konkursów. Powodzenia! Trzymamy za Was kciuki!

M.Urbańczyk

23. Jesienny Konkurs Recytatorski „Pamiętajcie o ogrodach”

W eliminacjach powiatowych 29 października 2019r. udział wzięło  44 recytatorów.

Naszą szkołę reprezentowały:

1. Kornelia Ostrowska z klasy Va
  2. Zuzanna Wojcieszkiewicz  z klasy Va
  3. Paulina Kuśmierczyk z klasy VII b

Jury doceniło recytację Zuzi Wojcieszkiewicz, która zaprezentowała fragment powieści F.H.Burnett Tajemniczy ogród i zakwalifikowała się do Turnieju Wojewódzkiego 23.Jesiennego Konkursu Recytatorskiego w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Renata Kaźmierak

Zielona Szkoła 2019

W ostatnim tygodniu września z 24-25 tego uczniowie  klasy drugiej i trzeciej wybrali się na wycieczkę Zielonej Szkoły do Krasnobrodu. Organizatorem wycieczki była pani Ewa Kret. Opiekunami p. Katarzyna Pytlak i p. Edyta Powęska. Pierwszą atrakcją były warsztaty garncarskie w Zagrodzie Guciów.

To właśnie w pierwszy dzień Zielonej Szkoły uczniowie mieli możliwość zwiedzanie całego gospodarstwa w Ośrodku Hipoterapii w Nowej Wsi k. Krasnobrodu i obejrzenia zwierząt które się tam znajdowały, każdy odbył relaksującą przejażdżkę konną pod okiem wykwalifikowanego instruktora na spokojnych, przystosowanych do pracy z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi koniach. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość przejażdżki bryczką po przepięknych terenach Roztocza.

Następnie wszyscy udaliśmy się do Krasnobrodu do Ośrodka Wypoczynkowego ,,Pszczeliniec’’ a tam czekało nas wiele innych atrakcji.

Podczas pobytu na Zielonej Szkole uczniowie bardzo dużo czasu spędzali w lesie. Uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych. Na zakończenie pierwszego dnia odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zabawy i śpiew przy ognisku.

Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Krasnobrodu m. in. Sanktuarium Maryjne, wieża widokowa. Uczniowie obejrzeli też przyklasztorne Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, ptaszarnię oraz zbiór wieńców dożynkowych. Zwiedziliśmy też kaplicę na wodzie oraz stacje różańcowe.

Kolejnym etapem wycieczki była wyprawa do lasu. Uczniowie uczestniczyli w zabawie na orientacje odszukiwali ukryte informacje za pomocą mapy oraz bawili się m. in. podchody, uczyli się strzelać z łuku, odbywały się wyścigi na nartach wieloosobowych, przeciąganie liny, gry i zabawy sprawnościowe.

Za nami kolejna Zielona Szkoła. Kolejne nowe wrażenia i doświadczenia. Podczas pobytu na Zielonej Szkole przypomnieliśmy sobie znaczenie roli lasu dla człowieka oraz zasady prawidłowego zachowania się w lesie. Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy.

Do zobaczenia na kolejnej Zielonej Szkole!

Edyta Powęska