Home » Aktualności » ? Brawo SCORPIONS ?

? Brawo SCORPIONS ?

W sobotę 13 stycznia pierwsza w historii naszej szkoły drużyna konstruktorów robotów, wystartowała (z powodzeniem) w pierwszych w Polsce Wschodniej zawodach FIRST Lego League. Zajmując w nich II miejsce.
Po miesiącach konstruowania i programowania robota zbudowanego z klocków Lego oraz przygotowaniu projektu badawczego opisującego innowacyjny sposób pozyskania energii elektrycznej z wody wykorzystywanej w gospodarstwach domowych. Nasi mali konstruktorzy z nadziejami przystąpili do zawodów.
Jak już wcześniej wspomnieliśmy zawody zakończyły się dla nich wielkim sukcesem. Otrzymali oni w sumie 4 nagrody:II miejsce w klasyfikacji generalnej, I prestiżowe miejsce w kat. fair-play, II miejsce w kat. projekt badawczy, II miejsce za skonstruowanego robota.
Gratulujemy Scorpionsom, ich opiekunowi Maćkowi oraz wszystkim wspierającym ich osobom: rodzicom, dyrekcji i zaangażowanym nauczycielom, władzom samorządowym.