Home » Aktualno艣ci » 馃榿聽Brawo SCORPIONS聽馃榿

馃榿聽Brawo SCORPIONS聽馃榿

W sobot臋 13 stycznia pierwsza w historii naszej szko艂y dru偶yna konstruktor贸w robot贸w, wystartowa艂a (z powodzeniem) w pierwszych w Polsce Wschodniej zawodach FIRST Lego League. Zajmuj膮c w nich II miejsce.
Po miesi膮cach konstruowania i programowania robota zbudowanego z klock贸w Lego oraz przygotowaniu projektu badawczego opisuj膮cego innowacyjny spos贸b pozyskania energii elektrycznej z wody wykorzystywanej w gospodarstwach domowych. Nasi mali konstruktorzy z nadziejami przyst膮pili do zawod贸w.
Jak ju偶 wcze艣niej wspomnieli艣my zawody zako艅czy艂y si臋 dla nich wielkim sukcesem. Otrzymali oni w sumie 4 nagrody:II miejsce w klasyfikacji generalnej, I presti偶owe miejsce w kat. fair-play, II miejsce w kat. projekt badawczy, II miejsce za skonstruowanego robota.
Gratulujemy Scorpionsom, ich opiekunowi Ma膰kowi oraz wszystkim wspieraj膮cym ich osobom: rodzicom, dyrekcji i zaanga偶owanym nauczycielom, w艂adzom samorz膮dowym.