Home » Aktualności » Dzień Tolerancji

Dzień Tolerancji

          16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Obchody tego wydarzenia zostały ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

            Jest to święto szacunku, akceptacji i  uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

          Dnia 26 listopada nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w akcję propagującą obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA TOLERANCJI!!! W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły przebrali się za ludzi z całego świata różnego pochodzenia, rasy, kultury. SU uczniowski pod opieką pani Małgorzaty Figiel i pana Marka Skrzyńskiego przygotował apel dotyczący akceptacji różnic wynikających z rasy, wyznawanej religii, obyczajów i tradycji. Nawiązano do odmienności wynikającej z niepełnosprawności, co w naszym środowisku szkolnym jest szczególnie ważne.

          Uczeń każdej klasy przygotował kolorowe odbicie swojej dłoni. Wszystkie dłonie zostały zawieszone na górnym i dolnym korytarzu naszej szkoły jako symbol hasła „Inny nie znaczy gorszy”.

Małgorzata Figiel

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

grudzień 2014
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031