Home » Aktualności » ,,Non omnis moriar– nie wszystek umrę…”

,,Non omnis moriar– nie wszystek umrę…”

06.03.2015 roku harcerze z naszej szkolnej drużyny ,,Parasol” przygotowali ,,Drogę Krzyżową” w oparciu o rozważania Patrona naszej Szkoły Księdza Stanisława Zielińskiego. Rozważania poszczególnych stacji prezentowały harcerki, natomiast harcerze tworzyli asystę wokół Krzyża, przemierzając wraz z ministrantami Drogę Męczeńską Pana Jezusa. Padło wiele wartościowych słów, które stanowią cenną naukę dla obecnych i przyszłych pokoleń. Oto, niektóre fragmenty rozważań: ,,…Chorym będę okazywał specjalnie wiele serca…”; ,,…Nigdy żadnego biedaka nie odepchnę od siebie…”; ,,…Dla chrześcijan krzyż jest przedmiotem największej czci…”; ,,…Z tej młodzieży można zrobić dobrych ludzi i bardzo dobrych katolików…”

 Magdalena Bartosik


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.