Home » Aktualności » Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

        Dnia 10.03.2016r. odbył się Dzień Patrona Szkoły w Stróży im. ks. Stanisława Zielińskiego. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w której uczestniczyli: zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie. Mszę świętą odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Stąsiek wraz z ks. Jerzym Węzką rektorem kościoła Świętego Ducha w Kraśniku,  w którym ostatnie lata posługi kapłańskiej sprawował ks. Stanisław Zieliński. Ks. Grzegorz Stąsiek podkreślił w homilii, jak niezwykłym kapłanem był nasz patron dając nam, przykład wiary i miłości do drugiego człowieka. Po zakończeniu  nabożeństwa wszyscy udali się do szkoły, gdzie miała miejsce druga część uroczystości. Na początku zabrała głos dyrektor szkoły Anna Myszak witając przybyłych gości: Starostę Powiatu Kraśnickiego Andrzeja Maja, dr hab. Annę Bogucką – Kocką, prof. dr hab. Janusza Kockiego, Lidię Kotułę, kierownika Referatu Organizacyjnego Gminy Kraśnik; Radcę prawnego Łukasza Janika, ks. Grzegorza Stąśka, ks. Jerzego Więzkę, ks. Krzysztofa Chruścickiego, wiceprzewodniczącą Rady Gminy Kraśnik Wiolettę Skrzyńską, przewodniczącego Komisji Oświatowej Gminy Kraśnik Krzysztofa Kozłowskiego, Radnych Gminy Kraśnik Roberta Różyckiego, Marka Kowalika, przełożoną Lubelskiej Wspólnoty Dominikanek Matki Bożej Różańcowej Lidię Kołodziejską, rodzinę księdza Stanisława Zielińskiego Justynę Helcyk, przewodniczącego Bractwa Księdza Stanisława Zielińskiego Jarosława Cybulaka i przedstawicieli Bractwa Stanisława Sprawkę i Tadeusza Bartosia, Beatę Latos dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Stróży oraz wicedyrektora Gimnazjum  Aldonę Rybak, dyrektora Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim Jolantę Rzepkę, dyrektora Szkoły Podstawowej w Kowalinie Marzenę Berdys – Pęzioł, Agnieszkę Płatek dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej, Marię Wilk dyrektora Przedszkola w Stróży, przedstawiciela NZOZ ,,Rodzina” Urszulę Maszewską, Beatę Szabat, Krzysztofa Szabata – współwłaściciela firmy Instalnet, pracowników księgowości, przewodniczącą Rady Rodziców Sylwię Bielecką i wiceprzewodniczącą Martą Pyzik,  nauczycieli emerytów, rodziców, uczniów. Dyrektor szkoły Anna Myszak podkreśliła jak ważną datą jest dla społeczności szkoły dzień 10.03. –  71 rocznica śmierci naszego Patrona księdza Stanisława Zielińskiego gorliwego kapłana, utalentowanego pedagoga, wielkiego patrioty, przyjaciela dzieci i młodzieży. Następnie dyrektor szkoły Anna Myszak przedstawiła zebranym zakres różnych przedsięwzięć w jakie są zaangażowani uczniowie, wzorując się na działalności i życiu naszego Patrona. Uczniowie wraz z wychowawcami a także działając w organizacjach (ZHP ,,Parasol”, Szkolne Koło Caritas”) wypełniają testament ks. Stanisława Zielińskiego. Potrafią odnaleźć w tak trudnych czasach swoją tożsamość narodową, poczucie przynależności do tradycji, historii regionu i kraju.

        Dzień Patrona Szkoły to okazja do podsumowania konkursów, które odbyły się z okazji tak ważnego wydarzenia.

Konkurs wiedzy o Patronie.

I miejsce Amelia Jóźwicka kl. VIb

II miejsce Jakub Różycki kl. VIa

III miejsce Julia Chodara kl. Via

Został również podsumowany konkurs plastyczny na temat: ,,Nasz Patron oczami uczniów”.

Wyniki konkursu: klasy I – III

 I miejsce Wiktoria   Kazula kl. IIb

 II miejsce Kinga Adamczyk kl. IIIb

III miejsce Błażej Kwiatkowski IIa.

Wyróżnienia: Szczepan Adamczyk kl. Ia, Wiktoria Krawczyk kl. IIIa, Emilia Szczepańska kl. IIIb

Wyniki konkursu: klasy IV – VI

I miejsce Amelia Jóźwicka kl. VIb

II miejsce Emilia Rycerz kl. Va

III miejsce Kinga Kasperek kl. IVb

Wyróżnienia: Martyna Kowalczyk kl. IVb, Weronika Szachniewicz kl. VIa, Jakub Socha kl. VIa.

        Nagrody książkowe ufundowane przez Bractwo Księdza Stanisława Zielińskiego dla finalistów konkursu wręczał Starosta Powiatu Kraśnickiego Andrzej Maj i przewodniczący Bractwa Jarosław Cybulak. Następnie została przedstawiona część artystyczna przygotowana pod kierunkiem Małgorzaty Kozłowskiej i Andrzeja Wierzchowiaka. W repertuarze muzycznym wykorzystano autorskie teksty uczniów o ks. Stanisławie. Program literacko – muzyczny przybliżył postać Patrona zwracając szczególną uwagę na wspomnienia o księdzu przekazywane przez uczennice i osoby, które znały księdza. Nauki Patrona to przesłanie niezwykle aktualne dla żyjących współcześnie młodych ludzi. Słowa ks. Stanisława Zielińskiego ,,Szukaj prawdy, dobra i piękna” niech nam ciągle towarzyszą w nauce i pracy.

Małgorzata Kozłowska

IMG_0337

IMG_0369

20160412_122305


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

kwiecień 2016
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930