Home » Aktualności » Nasza szkoła na najwyższym podium w VII Edycji Alertu Ekologicznego „Środowisko Ponad Wszystko”

Nasza szkoła na najwyższym podium w VII Edycji Alertu Ekologicznego „Środowisko Ponad Wszystko”

14 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku przy Słowackiego 7 jak co roku, odbyło się uroczyste podsumowanie I etapu Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej 2016/17. Program realizowany jest od października 2016 r. przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Kraśniku oraz innymi partnerami.

Powiatowy Program Edukacji Ekologicznej skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół i placówek oświatowo – wychowawczych z terenu powiatu kraśnickiego. Obejmuje on szereg działań z zakresu przyrody, ochrony środowiska naturalnego oraz ochrony zdrowia. Jego zadaniem jest budzenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych wśród środowisk szkolnych oraz zachęcanie do podejmowania czynnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

W ramach Programu nastąpiło podsumowanie działań podejmowanych przez organizatorów oraz placówki szkolno – wychowawcze z terenu powiatu kraśnickiego.

W trakcie spotkania zostały ogłoszone wyniki: VII edycji Powiatowego Alertu Ekologiczno– Zdrowotnego, konkursu na nagrany film pod hasłem „Walory i zagrożenia środowiska naturalnego życia człowieka” oraz konkursu „Cudze chwalicie …”  Zostały też przedstawione prezentacje i wystawy prac, kronik oraz wystąpienia zaproszonych gości min. Wicestarosty Mariusza Sochy oraz prelekcja pt.” Korzystanie z lasów a trwale zrównoważona gospodarka leśna”, przygotowana przez specjalistę Służby  Leśnej Panią Barbarę Zielińską.

Uczestnikom zostały wręczone nagrody, dyplomy i podziękowania.

Nasza szkoła w VII Edycji Alertu Ekologicznego podczas wizytacji i kontroli w miesiącu maju, zdobyła po raz kolejny maksymalną ilość punktów, a tym samym wśród wielu szkół zajęła najwyższe  – I miejsce. Uczennice naszej szkoły z klasy VI a:  Maryla Michałek i Antonina Rej za prezentację filmiku o swojej miejscowości „Cudze chwalicie …” zajęły również  I miejsce, natomiast III miejsce w tej samej kategorii  uczennice klasy VI b: Maja Adamczyk i Emilka Hałabiś.

Wszystkim zaproszonym gościom, uczniom i ich opiekunom czas umiliła klasa integracyjna Va , która w części artystycznej zaprezentowała urywek bajki „O Królewnie Przyrodzie i 7 krasnoludkach”. W przedstawieniu udział brali także niektórzy uczniowie z klas VI. Przekazem fragmentu tej bajki, było pokazanie wszystkim, w jaki sposób nasza „królowa przyroda” umiera, podczas gdy jest zatruwana i zaśmiecana.

Pomimo iż nad pracą Alertu pracuje większość nauczycieli z naszej szkoły, głównym opiekunem tego przedsięwzięcia jest wieloletni nauczyciel przyrody p.Joanna Kotuła. Jest ona również co roku odpowiedzialna min.za zorganizowanie Sprzątania Świata oraz apelu Dnia Ziemi. Od wielu lat w tymże apelu uczestniczy Wójt naszej gminy P. Mirosław Chapski, który co roku ma dla nas przygotowane „ciekawostki” i nowe dane nt. zanieczyszczeń w naszej gminie. Wspomniane powyżej działania, wiążą się ściśle z coroczną akcją alertową.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do udziału w akcjach i konkursach dotyczących Alertu Ekologicznego, ponieważ wszystkie przedsięwzięcia z nim związane robimy dla siebie i naszej przyrody Ziemi, bo:

 „Gdy wszędzie schludnie i czysto, zadbanie, lepiej się czujemy Panowie i Panie”

( cytat z bajki „O Królewnie Przyrodzie…”).

A.Chodara


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930