Home » Aktualności » Lubelski Festiwal Nauki w Lublinie

Lubelski Festiwal Nauki w Lublinie

17 września uczniowie klasy integracyjnej VIIa wraz z opiekunami brali udział w XV edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki w Lublinie. Warsztaty organizowane były w uniwersytetach, instytutach, muzeach i instytucjach współtworzących Festiwal w dniach 17-21 września 2018 r. pod hasłem „Człowiek inspiracją nauki”. Głównym Organizatorem Festiwalu był Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Lubelski Festiwal Nauki to wydarzenie o charakterze naukowo – kulturalnym i jednocześnie promującym i popularyzującym najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne.

Głównym celem Festiwalu było upowszechnianie nauki poprzez pokazanie, że nauka nie jest tak niedostępną i niezrozumiałą częścią rzeczywistości jak mogłoby się wydawać.

Uczniowie klasy VIIa  uczestniczyli w  3 projektach realizowanych przez Organizatorów i Współorganizatorów na których przedstawiciele Uczelni UMCS oraz środowisk naukowych i kulturalnych Lublina oraz Lubelszczyzny, zachęcali nas do inspirowania się i zgłębiania tajników nauki.

Pierwszy wykład w którym braliśmy udział  odbył się na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Nosił on tytuł: „Jak przetrwać w mieście?”. Podsumowaliśmy na nim plusy i życia w mieście oraz oglądaliśmy nowoczesne budowle i osiągnięcia techniczne mające zastosowanie w teraźniejszości w naszym kraju. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się również, że w Lublinie, na dachu Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur jest założona nowoczesna pasieka dla pszczół. Przynosi ona wiele korzyści w postaci naturalnego miodu.

Drugim z projektów była nasza wizyta w Muzeum Zoologicznym na Wydziale Biologii i Biotechnologii. Tam słuchaliśmy ciekawostek o zwierzętach, ich odgłosów, ale przede wszystkim podziwialiśmy ponad 500 eksponatów różnorakich zwierząt.

W godzinach popołudniowych odwiedziliśmy upragnionego Mc Donalda. Po nim udaliśmy się na trzeci wykład tym razem o higienie jamy ustnej. Była to równie fajna pogadanka na temat dbania o zęby, zwłaszcza że za prawidłowe odpowiedzi na pytania były nagrody.

Na koniec zwiedziliśmy aulę wykładową i zasiedliśmy w fotelach by poczuć się jak prawdziwi studenci. Ponieważ czas szybko leci, to aby patrzeć jak niektórzy z nas być może będą z tej auli korzystać. Mamy nadzieję że tak będzie, ponieważ jednym z celów tej wycieczki było zaznajomienie się naszych uczniów z atutami Uczelni jaką jest lubelski UMCS.

A. Chodara

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

wrzesień 2018
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930