Home » Bez kategorii » „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”

„Pomagamy ptakom przetrwać zimę”

22 stycznia 2021 r. uczniowie w świetlicy szkolnej wzięli udział w akcji pt. „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. Głównym celem akcji było uwrażliwienie uczniów na potrzeby zwierząt zimą. Na podstawie tekstów literackich pt. „Ptasia stołówka” oraz „Święta w lesie”, wychowawcy świetlicy przeprowadzili pogadankę  na temat „Jak dokarmiać mądrze ptaki, żeby nie szkodzić”. Uczniowie dowiedzieli się czym dokarmiać ptaki, jakie pokarmy im szkodzą, a jakie są dla nich odpowiednie, poznali rodzaje ziaren przeznaczonych dla ptaków,  gdzie umocować karmnik, żeby ptaki były bezpieczne oraz kiedy zaczynamy i kończymy dokarmianie. Podczas zajęć praktyczno- technicznych świetliczaki samodzielnie wykonały karmniki z plastikowych butelek, które uzupełniły ziarnem dla ptaków, a następnie zawiesiły na drzewach, na terenie szkoły. Sumiennie obiecały, że będą systematycznie napełniać karmniki podczas zimy.

Zima to trudny czas dla ptaków, ale z pomocą naszych uczniów przetrwają ją na pewno łatwiej.

E. Janczarek

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728