Home » 2023 » maj » 29

Daily Archives: 29 maja, 2023

Ścieżka sensoryczna

Na podwórku naszej szkoły powstała ekologiczna ścieżka sensoryczna dla dzieci. Ścieżka to nic innego, jak zróżnicowane podłoże, po którym można chodzić i odkrywać bogactwo doznań. Pozwala rozwijać motorykę dużą, równowagę, koordynację ruchową, stymuluje receptory, rozwija wyobraźnię dotykową, która potrzebna jest do prawidłowego rozwoju zmysłów i poznawania świata. Ścieżka powstała przy pomocy pracowników szkoły, a także uczniów klas I-III, którzy chętnie pomagali w jej tworzeniu oraz zbierali  materiały  potrzebne do jej wykonania. Obok ścieżki sensorycznej posialiśmy łąkę kwietną, aby dodatkowo wpłynąć na zmysły dzieci. Zarówno ścieżka sensoryczna jak i łąka uatrakcyjnią nasz ogród szkolny oraz pozwolą na realizację zajęć związanych z integracją sensoryczną w terenie.

Pracowity weekend dla zapaśniczek LUKS STRÓŻA.

Młodsze zawodniczki: Jolka, Zuzia, Ola i Karolina walczyły na matach podczas II Turnieju Zapaśniczego o Puchar Burmistrza Bełżyc. Ich nieco starsza koleżanka Alicja startowała w Mistrzostwach Polski U-15 w zapasach kobiet w Kielcach.

Podczas zawodów w Bełżycach zarówno Zuzanna Wielgus jak i Karolina Rzepka wygrywają wszystkie walki zajmując tym samym pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych. Aleksandra Kępa plasuje się na drugim miejscu a Jolanta Samolej kończy rywalizację na trzecim stopniu podium.

Alicja Krawczyk natomiast zajmuje III miejsce Mistrzostw Polski wśród zawodniczek do 15 roku życia. To już 2 medal naszej zawodniczki wywalczony podczas zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Brawo dziewczęta!!!

maj 2023