Home » Uncategorized » 11Listopada-Narodowe Święto Niepodległości

11Listopada-Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 13 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole wójta Gminy Kraśnik Mirosława Chapskiego. W uroczystości uczestniczyła dyrektor szkoły Anna Myszak, wicedyrektor Małgorzata Urbańczyk, nauczyciele oraz młodzież szkolna.

11 listopada 1918 roku nasza Ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość, jest to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. Aby uczcić tą uroczystość, uczniowie klasy IVa pod kierunkiem Małgorzaty Kozłowskiej przygotowali apel, który przybliżył uczniom to ważne wydarzenie. Zwrócono uwagę, że prawdziwy patriota musi pamiętać o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach, rocznicach, szanować symbole narodowe, kultywować pamięć o swoich przodkach. Utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem Andrzeja Wierzchowiaka, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.             

Uroczystość została urozmaicona polskimi tańcami narodowymi w wykonaniu klasy Ia i Ib. Najmłodsi uczniowie zatańczyli ,,Krakowiaka” i ,,Kujawiaka”.

Na zakończenie dyrektor szkoły Anna Myszak podziękowała uczniom za występ. Zwróciła uwagę jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz zaprosiła do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Młodzież szkolna z dużym zaangażowaniem we wspólnym karaoke śpiewała pieśni nad którymi czuwał pan Andrzej Wierzchowiak.

W radosnych nastrojach powróciliśmy po apelu do swoich klas. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli nasza Ojczyzna powróciła na mapy Europy.

 M. Kozłowska, A. Chodara  

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930