Home » 2023 » grudzień » 22

Daily Archives: 22 grudnia, 2023

Szkolne Jasełka 2023

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, aby dobrze przygotować się na ten niezwykły czas, społeczność naszej szkoły wzięła udział w Jasełkach szkolnych. Dzięki wspaniałym aktorom z klas 1a i 1b przenieśliśmy się na moment do starożytnego Betlejem poznając Tajemnicę Wcielenia. Nie zabrakło zabawnych, ale i wzruszających akcentów – jednym z nich był utwór “Noel” oraz taniec aniołów w rytm muzyki „Mario, czy Ty wiesz?”. Jasełka zakończyło wspólne kolędowanie, któremu przewodził szkolny chór.

Wszystkim osobom zaangażowanym w tą szkolną uroczystość serdecznie dziękujemy.

Wyjazd na basen MOSiR w Kraśniku

W środę 20 grudnia niemal 160 uczniów naszej szkoły skorzystało z możliwości wyjazdu na basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku. Był to nieco spóźniony (a dokładniej rzecz ujmując- przełożony ze względu na wcześniejsze duże opady śniegu) prezent mikołajkowy dla całej społeczności szkolnej.

Uczniowie poprzez skorzystanie z atrakcji, które oferowała kryta pływalnia w Kraśniku poznali alternatywne- aktywne i przede wszystkim zdrowe dla organizmu formy spędzania wolnego czasu. Dzieci wzmocniły poczucie własnego bezpieczeństwa w wodzie oraz zaznały przyjemności swobodnej zabawy w środowisku wodnym. Wyjazd był również doskonałą okazją do integracji młodszych uczniów naszej szkoły z ich kolegami ze starszych klas.

Całość środków potrzebnych do zorganizowania wyjazdu pochodziła z funduszu Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

grudzień 2023