Home » 2019 » Czerwiec

Monthly Archives: Czerwiec 2019

„Urodziny Baby Jagi”

W związku z organizacją wyjazdu na przedstawienie „Urodziny Baby Jagi” zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas I i II do uczestnictwa w darmowym przedstawieniu w CKiP Kraśnik. Wyjazd pod opieką wychowawców już w najbliższy poniedziałek 10 czerwca 2019r.

Prosimy o wyrażenie pisemnej zgody na wyjazd dziecka następującej treści:

„Wyrażam zgodę na wyjazd mojego dziecka……………………………………………… ucznia klasy ……. w dniu 10 czerwca 2019r. do CKiP w Kraśniku na przedstawienie „Urodziny Baby Jagi”

………………………………………………………….

podpis rodzica/opiekuna prawnego

II Gminny Konkurs Ortograficzny Klas II i III.

Dnia 22 maja 2019r. w naszej szkole odbył się  II Gminny Konkurs Ortograficzny Klas II i III. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kraśnik. Uczniowie – laureaci eliminacji szkolnych klas II i III  ze Szkoły Podstawowej  Kowalinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim i  Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży pisali dyktando pełne  pułapek ortograficznych. Ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

I miejsce –„ Mistrz Ortografii ” – Julia Kasperek kl. III a Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

II miejsce –„ Wicemistrz Ortografii ” –Dorota Pietkiewicz kl. II b Szkoła Podstawowa    im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży

III miejsce – „Wicemistrz Ortografii” – Hanna Samolej kl. III  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim

Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Wójta Gminy Kraśnik.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II-III został zorganizowany przez Szkołę Podstawową  im ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży,  a koordynatorami  konkursu były p. Alina Bańka i p. Bożena Brytan.

Wycieczka nad morza

Uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Kraśnik: Szkoły Podstawowej w Stróży, Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim i Szkoły Podstawowej w Kowalinie przesyłają gorące pozdrowienia ze słonecznego Gdańska.

Uczniowie Szkoły podstawowej w Stróży na Pikniku Olimpijskim

Polski Komitet Olimpijski zorganizował po raz 21 Piknik Olimpijski w Warszawie. Impreza rekreacyjno- sportowa z konkursami zawodami sportowymi. Cytując PKOL. „Piknik Olimpijski daje możliwość poznania z bliska charakteru poszczególnych sportów powszechnie znanych, jak
 i tych nowych, a także zasad rywalizacji, przepisów, technik, taktyk, no i wreszcie jego przedstawicieli, czyli sportowców, olimpijczyków, medalistów, jednym słowem same gwiazdy. Nigdzie indziej w Polsce nie ma takiej imprezy, kiedy to jednego dnia, w jednym miejscu, można spotkać ponad stu polskich, tylko medalistów olimpijskich, bo… nie sposób zliczyć wszystkich przybywających na Piknik sportowców. Dzięki temu impreza w swojej wyjątkowości jest gwiazdozbiorem polskiego sportu.” Kolejny raz uczestniczyły w niej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stróży. Współorganizatorem wyjazdu był Szkolny Klub Sportowy LUKS Stróża. Uczestnicy wyjazdu mogli obcować robić sobie zdjęcia z gwiazdami Polskiego sportu. Super atrakcją były konkurencje z nagrodami organizowanymi przez poszczególne związki sportowe, gdzie nasze dzieci startowały z powodzeniem i nikt nie wrócił do domu bez nagrody lub upominku. Już czekamy na kolejną edycję.

Jednym z głównych motywów przewodnich było oczywiście obchody 100-lecia założenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl powstał 1919 roku).

Sylwester Janik

KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

29 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla klas I‐III. Wiersze Jana Brzechwy: ,,Uczą, bawią i wychowują.” Organizatorami konkursy były p. Ewa Kret i p. Edyta Powęska. W konkursie wzięło udział dwudziestu  uczestników.

Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, za które byli nagradzani gromkimi brawami. Komisja w składzie: p. Bożena Brytan i p. Anna Krzysztoń wyłoniła laureatów:

Dorota Pietkiewicz kl. II B Wiersz: Kwoka

Dominik Rej kl. III A Wiersz: Leń

Aleksandra Czarnota kl. I. A  Wiersz: Pali się

Wiktoria Król kl. II A Wiersz: Na straganie

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Kasperek kl. III A Wiersz: Kwoka

Nikola Wróbel kl. II A Wiersz: Leń

Hanna Pastucha kl. I A Wiersz: Przyjście lata

Pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy:

Julia Pyzik kl. III A Wiersz: Kaczka dziwaczka

Bianka Wójtowicz kl. III A Wiersz: Tańcowała igła z nitką

Aleksandra Wrońska kl. I A Wiersz: Ptasie plotki

Julia Wieleba kl. I A Wiersz: Wiosenne porządki

Emilia Flis kl. I A Wiersz: Dzik, niedźwiedź

Alicja Powęska kl. I B Wiersz: Samochwała

Hanna Janduła kl. I B Wiersz: Przyjście lata

Natalia Łach kl. I B Wiersz: Tańcowała igła z nitką

Alicja Krawczyk kl. II A Wiersz: Tańcowała igła z nitką

Filip Michałek kl. II A Wiersz: Koziołeczek

Julia Turkiewicz kl. II B Wiersz: Na wyspach Bergamutach

Szymon Pyzik kl. II B Wiersz: Kaczka dziwaczka

Julia Popiołek kl. II B Wiersz: Na straganie

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Edyta Powęska