Home » Aktualności » Szkolny zespół instrumentalno-wokalny zdobywa najwyższą nagrodę

Szkolny zespół instrumentalno-wokalny zdobywa najwyższą nagrodę

29 października 2015r. w Świetlicy wiejskiej w Stróży odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej dla dzieci „JARZĘBINKA”. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły Emilka Rycerz z V „a”, Maja Gryta i Ola Biegaj z VI „b” oraz zespół wokalno-instrumentalny przygotowany przez p. Andrzeja Wierzchowiaka nauczyciela muzyki w naszej szkole. Zespół w składzie: klasa VI „a” – Igor Sochal, Julia Chodara, Oliwia Jurkowska, Ula Rycerz, Dawid Samolej z akompaniamentem na akordeonie oraz Ula Kosidło z VI „b”. Wszyscy wykonawcy mieli przygotowane po dwa utwory, ale tylko nielicznym udało się zaprezentować obydwa tylko na życzenie jury.

Szczęśliwcami był nasz zespół szkolny, który zaprezentował utwór ludowy „Miele młyn” a zaraz po nim jury poprosiło o następny, jakim był utwór „Ta nasza wioseczka”.

Jury zwracało uwagę przede wszystkim na: (jak to podsumował przewodniczący jury p. Andrzej Sar – instruktor do spraw kultury ludowej Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie) ogólny wygląd sceniczny wykonawców, dobór odpowiedniego repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, brak przekształceń tekstów ludowych, poczucie swobody i naturalności na scenie, a przede wszystkim dobrą zabawą, która sprawia przyjemność i wykonawcom i słuchaczom. Nasz zespół wszystkie te kryteria oczywiście spełnił i wśród 4 zespołów zajął I zasłużone miejsce.

Należy też wspomnieć, że zespół działa także ( tylko w troszeczkę innym składzie) w naszym kościele parafialnym i też są wokalno-instrumentalni. 13 września tego roku pod opieką pana organisty, na Festiwalu Piosenki Religijnej występując po raz pierwszy, zdobyli wyróżnienie i nagrody. Na niektórych szkolnych uroczystościach też pokazują co potrafią i są oceniani bardzo wysoko. A to wszystko dlatego, że lubią to co robią, umieją się zmobilizować i poćwiczyć nawet jak nie ma nauczyciela w danym dniu, a potem dać z siebie wszystko co najlepsze.

I tak trzymać drodzy uczniowie! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów scenicznych i nie tylko!

A.Chodara

SAM_0531

 

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30