Home » Aktualności » „Bóg się rodzi…”

„Bóg się rodzi…”

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci,  Wiąże się z nim wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole 20 grudnia 2016 r. uczniowie klas II i III przygotowali pod kierunkiem p. Agnieszki Kalisz i p. Anety Mirosław  tradycyjne jasełka.

Tegoroczne przedstawienie miało dwa wymiary. Z jednej strony przybliżały one czas narodzenia Pana Jezusa, z drugiej- równolegle mogliśmy zaobserwować czasy współczesne i to w jaki sposób obecnie obchodzimy to święto. Scenki z życia nowonarodzonego Jezusa, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami wykonywanymi przez chór szkolny pod wodzą p. Andrzeja Wierzchowiaka. Gra naszych aktorów  była  pełna spontaniczności, szczerości,  prostoty i ciepła, które jest  namacalne podczas Świąt Bożego Narodzenia.

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĄ UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STRÓŻY

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031