Home » Bez kategorii » Lekcja kulturowa na temat adwentu i Bożego Narodzenia w Niemczech

Lekcja kulturowa na temat adwentu i Bożego Narodzenia w Niemczech

Adwent w Niemczech to czas szczególny, bogaty w różne tradycje, które wprowadzają do domów magiczną atmosferę oczekiwania na ten cudowny czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie klas 7 i 8 mogli zapoznać się z niemieckimi zwyczajami adwentowymi oraz świątecznymi podczas szczególnej lekcji kulturowej, która odbyła się dnia 20 grudnia 2018 r. w naszej szkole. Uczniowie śpiewali kolędy w języku niemieckim, rozwiązywali quiz z wykorzystaniem kalendarza adwentowego, który wywodzi się właśnie z Niemiec. Mogli sami przekonać się, jak smakują niemieckie ciasteczka adwentowe – upieczone przez uczniów m.in. wg przepisów niemieckich.  Nie zabrakło też innych autentycznych symboli adwentu i świąt. Pojawił się wieniec adwentowy, Święty Mikołaj i sługa Ruprecht, jak też Weihnachtsmann i Christkind – uczniowie uczący się języka niemieckiego doskonale wiedzą, o kogo chodzi.

Tego dnia odbyło się również podsumowanie konkursu na  kartkę świąteczną wykonaną w języku niemieckim, w którym uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8. Miło nam poinformować, że I miejsce w tym konkursie zdobył Piotr Michalczak z kl. 8a, któremu serdecznie gratulujemy.

Ewa Rej

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031