Home » Aktualności » Odwiedziny uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku

Odwiedziny uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku


Przedświąteczną wizytę w Domu Pomocy Społecznej złożyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stróży z kl. I A.

Adwent to szczególny czas, w którym dzielimy się dobrem i radością z innymi, oczekując na Boże Narodzenie. Dlatego po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróży wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku.

Pod opieką wychowawcy p. Ewy Kret i p. Edyty Powęska klasa  I A 19 grudnia kolędowali z podopiecznymi i pracownikami placówki. Wspólny śpiew pięknych, polskich kolęd, wiersze o tematyce bożonarodzeniowej wywołały wielką radość i zadumę nad tajemnicą wcielenia. Życzenia złożone przez p. Ewę, a także przekazanie na ręce p. dyrektor kartki z życzeniami wszelkiej pomyślności w ciągu całego roku.

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz drobne upominki wykonane przez uczniów wywołały szeroki uśmiech na twarzach, ale także łzy wzruszenia.

Zgodnie z tradycją, nasi uczniowie przyjeżdżają z pysznym ciastem, upieczonym przez rodziców, i częstują wszystkich pensjonariuszy. Ponadto każdy z uczniów otrzymał od p. dyrektor pachnące mydełko oraz poczęstunek.

Wizyta ta zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów, jak i osób mieszkających w Domu Pomocy. Kontakt z osobami samotnymi, niepełnosprawnymi na pewno umożliwił dzieciom lepiej zrozumieć sytuację tych starszych osób i jednocześnie uwrażliwił na ich potrzeby. Występ wszystkim zapewne dostarczył nowych wrażeń.

Obie strony podziękowały za miło spędzony razem czas, obiecując, że wkrótce znów się zobaczymy…

Edyta Powęska


Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

styczeń 2019
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031