Home » Bez kategorii » Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw patriotycznych.

Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw patriotycznych.

W listopadzie i grudniu uczniowie naszej szkoły realizowali działaniach w ramach zadania: Wychowanie do wartości, kształtowanie postaw patriotycznych.

  1. Włączenie się w akcję „Kartka dla Obrońców Granic”

Akcja MuremZaPolskimMundurem ma na celu wsparcie żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę na granicy polsko – białoruskiej, strzegąc naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne kartki z życzeniami, które zostały przekazane na adres: Sekcja Komunikacji Społecznej, 2. Lubelska BOT w Lublinie.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Wierzymy, że nasze kartki wleją w serca Obrońców Granicy nadzieję i radość.

2. Przegląd filmów o tematyce patriotycznej.

W rozwijaniu postaw patriotycznych dzieci i młodzieży najważniejsze jest dostarczenie wiedzy na temat historii państwa. Ważną rolę w kształtowaniu patriotyzmu w obecnych czasach jest oglądanie filmów i czytanie książek o tematyce patriotycznej.

Uczniowie klasy VII b pod kierunkiem wychowawcy przygotowali propozycje filmów o tematyce patriotycznej dla dzieci i młodzieży.

3. Mogiły i miejsca pamięci naszej Małej Ojczyzny.

Listopad to czas pamięci o tych, którzy odeszli. Odwiedzamy groby naszych bliskich, ale pamiętamy też o tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Dzięki nim możemy dziś żyć w wolnej Polsce. Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzali groby tych, którzy walczyli  o niepodległą Polskę. Zapalone przez nich znicze świadczą o naszej pamięci  i ogromnej wdzięczności dla Bohaterów naszej Małej Ojczyzny.

Renata Kaźmierak

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031