Home » Uncategorized » „Antymina”

„Antymina”

W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościł raper Mirosław Kolczyk ps. „Kolah”. Obserwując i wychodząc naprzeciw problemom i zagrożeniom jakie niosą za sobą różne używki, narkotyki i dopalacze, coraz częściej obecne wśród dzieci i młodzieży, raper zaprezentował artystyczny program profilaktyki uzależnień „Antymina”. Kolah mówił o swoim życiu, swoich wyborach, nałogach, mówił o spaniu na squacie, żebraniu, przestępstwach, pobycie w więzieniu oraz nawróceniu. Młodzież z naszej szkoły, a także przybyła ze SP w Kowalinie, SP w Słodkowie Trzecim oraz z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Olbięcinie, pogłębiła wiedzę na temat uzależnień dzięki żywemu świadectwu rapera. Refleksje i opowieści przeplatane były muzyką rap – freestyle, która zainteresowała zarówno młodzież jak i obecnych nauczycieli. Na koniec programu Kolah udzielił cennych wskazówek, by wybierać w życiu właściwe i bezpieczne drogi bez „min”- wolne od nałogów i używek, a jego „ziomal” wykonał krótki popis artystyczny na drabinkach. 

Ewa Mróz


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930