Home » Uncategorized » „MISTRZ ORTOGRAFII 2023”

„MISTRZ ORTOGRAFII 2023”

11 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego. Uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych w praktyce. Konkurs adresowany był do uczniów klas II i III ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Kraśnik. Celem konkursu było między innymi: propagowanie idei poprawnej pisowni, podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów, dbałość o czystość i piękno języka polskiego, uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz integracja społeczności gminnej.

Organizatorem tegorocznych rywalizacji ortograficznych była Szkoła Podstawowa w Stróży. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali testy, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Po sprawdzeniu i dokładnym przeanalizowaniu prac konkursowych komisja wytypowała na zwycięzców tych uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów, wykazując się przy tym bardzo dobrą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących uczniów:

KATEGORIA KLAS III

  • Mistrz Ortografii  – Liliana Kasperek – Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława  Zielińskiego w Stróży, opiekun p. Alina Bańka
  • Wicemistrz Ortografii – Zuzanna Kapuścińska – Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława  Zielińskiego w Stróży, opiekun p. Małgorzata Kozłowska
  • III miejsce – Nicole Stefańska – Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława  Zielińskiego w Stróży, opiekun p. Alina Bańka

KATEGORIA KLAS II

  • Mistrz Ortografii – Amelia Widomska  – Szkoła Podstawowa im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży, opiekun p. Ewa Kret
  • Wicemistrz Ortografii – Liliana Lisicka – Szkoła Podstawowa w Kowalinie, opiekun p. Jerzy Puzoń
  • III miejsce –Jakub Baran – Szkoła Podstawowa w Kowalinie, opiekun p. Jerzy Puzoń

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy wręczone przez  Wójta Gminy Kraśnik  Pana Mirosława Chapskiego oraz  Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży Annę Myszak.


Serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.

 Emilia Janczarek

Magdalena Janduła

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031