Home » 2023 » czerwiec » 13

Daily Archives: 13 czerwca, 2023

GMINNY DZIEŃ DZIECKA ZA NAMI!

Najważniejszy obowiązek wobec dzieci, to dać im szczęście.
Alen Baxton

Słoneczna pogoda, mnóstwo atrakcji i setki uśmiechniętych dzieci, tak właśnie  2 czerwca najmłodsi mieszkańcy naszej gminy obchodzili swoje święto. Impreza odbywała się na boisku przy Szkole Podstawowej im. ks. Stanisława Zielińskiego w Stróży.

Wydarzenie stało się okazją do wielu spotkań towarzyskich i integracji młodzieży oraz  dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli z terenu Gminy Kraśnik. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulkami, piłki pływające po wodzie, siłacz, gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, malowanie twarzy oraz kolorowe warkoczyki. Nie zabrakło również czegoś dla miłośników sportu! Nieco starsi uczniowie mogli poczuć sportowe emocje i wziąć udział w Otwartym Turnieju Piłki Nożnej, a młodsi zmagali się z torem przeszkód. Nasza wspaniała młodzież z klas ósmych zadbała o oprawę muzyczną całej imprezy, dzięki czemu  Ci odważniejsi oddali się szaleńczej zabawie i zaprezentowali różne rodzaje tańców, takich jak Belgijka, Macarena, Kaczuchy. Nie zabrakło również piosenki słynnego wykonawcy Ryszarda Rynkowskiego „Jedzie pociąg”, która w szybkim tempie porwała tych mniej odważnych do zabawy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób był też czas na małe co nieco. Wata cukrowa, popcorn, ciasta domowego wypieku, a także smaczne zapiekanki, smakowały jak nigdy dotąd. Podziękowania należą się również przedstawicielom z Komendy Powiatowej Policji
w Kraśniku oraz ochotnikom ze Straży Pożarnej. To właśnie dzięki nim  dzieci chociaż przez chwilę mogły poczuć dreszczyk emocji i wczuć się w rolę policjanta bądź  strażaka. Po pełnym emocji dniu nadszedł czas na lekkie ochłodzenie  emocji, w czym pomogli strażacy   z OSP Stróża serwując wszystkim ,,mokrą niespodziankę”.

Ten owocujący w wiele wrażeń dzień na długo wpisze się w pamięć naszych uczniów. Cel został osiągnięty i dzieci chociaż na krótką chwilę mogły oderwać się od codzienności.

Emilia Janczarek

Konkurs recytatorski

7 czerwca 2023 w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, który przeznaczony był dla uczniów klas I – III.  Uczniowie prezentowali utwory Jana Brzechwy.

​Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, uwrażliwianie na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.

​Uczestnicy bardzo odpowiedzialnie przygotowali się do konkursu prezentując swoje recytacje na wysokim poziomie. Jury miało nie lada zadanie w wyłonieniu zwycięzców.

Wyniki konkursu:

1 miejsce  Maksymilian Różycki