Home » Uncategorized » OnkoMikołaj

OnkoMikołaj

Idąc śladami naszego Patrona, społeczność Szkoły Podstawowej w Stróży od lat włącza się w różne akcje, mające na celu niesienie pomocy potrzebującym.

W tym roku nasza szkoła i działający w niej Wolontariat, dołączyła do trzeciej edycji mikołajkowej zbiórki prezentów dla dzieci z oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, pod hasłem „ONKOMIKOŁAJ 2023 – I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”.

Głównym organizatorem tej akcji było Centrum Kultury w Łęcznej. Domy Kultury z całego województwa lubelskiego, również przyłączyły się do tej akcji. Nasza szkoła została partnerem Gminnego Centrum Kultury w Polichnie.

Dzięki dobroci serc naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły, zebraliśmy dużą ilość nowych zabawek, książek, gier, przyborów plastycznych, kocyków, słodyczy oraz wiele innych darów. Nauczyciele z naszej szkoły Ł. Kiełb i A. Chodara dostarczyli do GCK w Polichnie zebrane rzeczy, z których zostały zrobione paczki, a 5 grudnia zostały one uroczyście przekazane na ręce Dyrekcji Szpitala.

Z całego serca jeszcze raz dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, że na twarzach dzieci z chorobami onkologicznymi pojawił się uśmiech.

Pamiętajmy! Mały gest ma wielkie znaczenie, a dobro wraca.

Agnieszka Chodara, Magdalena Turkiewicz

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031