Home » 2024 » kwiecień » 08

Daily Archives: 8 kwietnia, 2024

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Autyzmu. Kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu dla zwiększania wiedzy społeczeństwa na temat osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska.

W związku z tym 4 kwietnia w naszej szkole organizowana była akcja „Na niebiesko dla autyzmu”. W celu budowania wrażliwości społecznej, jak co roku uczniowie w tym dniu, przyszli ubrani na niebiesko, a dodatkowo od naszych wolontariuszy dostawali balony, również w kształcie dłoni, które są symbolem pomocy. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.

Pedagog szkolny: Magdalena Jędrzejewska

Katarzyna Zielnik

Apel Wielkanocny

W wtorek 26 marca w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. Wspaniałe przeżycie  duchowo – teatralne przygotowali uczniowie klasy III a i III b. Przypomnieli swoim koleżankom i kolegom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, mękę, śmierć
i zmartwychwstanie Jezusa, które doprowadziły do naszego zbawienia. Wydarzenia, które stanowią centrum życia chrześcijańskiego i są sednem obchodzonych świąt Wielkanocnych. Inscenizacja była połączeniem wydarzeń biblijnych i liturgii paschalnej. W świąteczne przeżywanie zbawczych wydarzeń i radosny nastrój wprowadziły wszystkich pieśni w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie świąteczne życzenia wszystkim zebranym złożyła Pani Dyrektor oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.