Home » Działania organizacyjne

Działania organizacyjne

Witamy w nowej zakładce Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego w naszej szkole. Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej XI edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego, którego głównymi organizatorami są: Starostwo Powiatowe we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kraśniku.

Głównym celem naszych działań alertowych jest poznawanie i uświadamianie głównych zagrożeń środowiska naturalnego wynikających z działalności człowieka poprzez propagowanie wśród naszych uczniów oraz społeczności szkolnej i lokalnej świadomości ekologicznej i edukacji prozdrowotnej.

Idee i zadania Alertu w naszej szkole, obejmują działania na rzecz ochrony przyrody i kształtowania środowiska naturalnego, podnoszenie stanu sanitarnego i zdrowotnego naszej placówki szkolnej oraz środowiska lokalnego, a także udzielanie pomocy osobom samotnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Działania te kształtują również świadomość ekologiczną, zdrowotną i społeczną naszych uczniów. Powyższe cele udaje nam się w pełni realizować poprzez duże zaangażowanie nauczycieli, rodziców i głównych bohaterów – uczniów. Oni to dzięki swojej spontaniczności, pracowitości, uzdolnieniom i pasji prawdziwych ekologów kształtują swoje właściwe postawy.

Dlatego w tym miejscu, jak również na naszym profilu facebookowym, będziemy zamieszczać i dokumentować wszystkie działania naszej szkoły w ramach Alertu.

Zachęcamy zatem całą społeczność szkolną do włączenia się w tak ważne dla nas wszystkich działania alertowe.

Pod koniec roku szkolnego, zgodnie z założeniami programu, Komisja Konkursowa będzie oceniać nasze działa, poprzez przyznawanie odpowiedniej liczby punktów w zakresie edukacji ekologicznej i prozdrowotnej podejmowanej przez naszą szkołę.

Zespół koordynujący Alert: M.Ciupak, B.Latos, J.Kotuła, M.Bartosik, A.Chodara

ZAKRES TEMATYCZNY I ZADANIA ALERTU

1. Działalność na rzecz ochrony przyrody i kształtowania środowiska naturalnego.

2. Działania na rzecz ochrony zasobów wodnych (popularyzowanie metod oszczędzania wody, przeciwdziałanie zjawisku suszy.

3. Racjonalne korzystanie z surowców, propagowanie korzystania z opakowań ekologicznych.

4. Ochrona kasztanowców.

5. Działania na rzecz zachowania i doskonalenia potencjału zdrowia jednostki.

6. Podejmowanie działań antysmogowych.

7. Udział w konkursie „LABOOK-EKO NA OKOŁO”.

PLAN PRACY ALERTU EKOLOGICZN0-ZDROWOTNEGO w roku szk.2021/22

Podejmowane działania Osoby odpowiedzialne Czas realizacji
1. Działania organizacyjne
1.1 Opracowanie założeń Alertu Ekologicznego Plan pracy sztab alertu X-XI 2021
1.2 Dokumentacja działań alertowych na stronie www szkoły i Facebooku Sprawozdania, zdjęcia, gazetki, plakaty, filmy, prezentacje Agnieszka Chodara, Ewa Więckowska -Pałka, Łukasz Kiełb Praca ciągła
1.3 Umieszczenie przed budynkiem hasła propagującego Alert Wykonanie hasła sztab alertu, konserwator szkoły X-XI 2021

Nasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata –Polska 2021”, którą organizuje Fundacja Nasza Ziemia. Wypełniliśmy obszerne sprawozdanie, przesłaliśmy materiał fotograficzny z akcji i… otrzymaliśmy oficjalny certyfikat potwierdzający udział szkoły w akcji.