Home » Alert Ekologiczno-zdrowotny 2021/2022

Alert Ekologiczno-zdrowotny 2021/2022

JESIENNE DZIEŁO SZTUKI

 

Uczniowie ze świetlicy szkolnej wzięli udział w powiatowym konkursie, ekologicznym. Zadaniem uczniów było wykonanie kompozycji z materiałów jesiennych: szyszek, kasztanów, suszonych kwiatów, żołędzi itp. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z naszej szkoły. Naszym sukcesem było uzyskanie II miejsca w kategorii ,,prace zbiorowe” i III miejsca w kategorii uczniowie klas
1-3. Zwycięscy uzyskali dyplomy i nagrody książkowe o tematyce ekologicznej.

Magdalena Bartosik

 

KONKURS NA ROBOTA WYKONANEGO Z MATERIŁÓW NADAJĄCYCH SIĘ DO RECYKLINGU

W ramach akcji ,,Sprzątania Świata” wrzesień/październik 2021 uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział w konkursie powiatowym, który polegał na wykonaniu robota z materiałów nadających się do recyklingu.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wykonano 10 robotów m.in. z plastikowych butelek, korków, papierów, folii, baterii, śrub, nakrętek, kartonów papierowych, pudełek itp. Pomysły były bardzo różne. Dzieła można było podziwiać na świetlicy szkolnej.

Nasze wysiłki zostały docenione przez komisję konkursową, która skrupulatnie oceniając prace przyznała nam II miejsce w powiecie! 🙂

W ramach nagrody otrzymaliśmy zegar z odgłosami śpiewów ptasich, które umilają nam czas spędzany w świetlicy szkolnej. Dodatkowo zyskaliśmy cenną literaturę o tematyce ekologicznej.

Magdalena Bartosik

 

Eko-Marzanna

Uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej wzięli udział w projekcie, którego celem było przygotowanie Marzanny z odpadów. Następnie materiały, z których wykonaliśmy Królową Zimy, zostały posegregowane. Papier do niebieskiego worka, plastik i materiały z tworzywa sztucznego do żółtego worka, szkło do zielonego worka, a śmieci biodegradowalne do worka brązowego.

Magdalena Bartosik

 

Wiosenne sianie

        Jak co roku na wiosną rozpoczynamy wiosenne porządki oraz siejemy nowalijki. Uczniowie z grup świetlicowych przygotowali pojemniki z ziemią i posiali: szczypiorek, rzodkiewkę, fasolę, koperek, sałatę itp. Nasze doniczki zostały opatrzone tabliczkami
z odpowiednimi oznaczeniami. Będziemy je systematycznie podlewać i czekać aż wykiełkują.

Joanna Kotuła, Magdalena Bartosik

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031