Home » Aktualności » Biała Szkoła

Biała Szkoła

   W ramach kontynuacji Zielonej Szkoły, która odbyła się we wrześniu b.r. klasa integracyjna III „a” oraz uczniowie z klasy III„b”, IV„b” V„b” naszej szkoły w dniach 18-20 stycznia 2015r. brali udział w zajęciach Białej Szkoły. Wyjazd został zorganizowany po raz kolejny przez p.Ewę Kret – wychowawcę klasy, która postarała się o dofinansowanie z Urzędu Gminy oraz Rady Rodziców, aby pomniejszyć koszty wyjazdu.

   Zgodnie z założonym planem zajęcia w większości odbywały się na stoku narciarskim Jacnia niedaleko Krasnobrodu. Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym „Pszczeliniec”. Na stoku panowały idealne warunki do jazdy.

   Głównym celem wyjazdu była nauka uczniów jazdy na nartach i snowboardzie oraz tak jak na Zielonej Szkole integracja i uspołecznienie uczniów, wskazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz nauka samodzielnego radzenia sobie w życiu.

Trzydniowe zajęcia na stoku prowadził zaprzyjaźniony z naszą klasą instruktor jazdy na nartach p.Piotr Giszczak oraz instruktor snowboardu Jakub Giszczak, którym pomagali opiekunowie: p. Ewa Kret, Ewa Więckowska, Agnieszka Chodara i Agnieszka Adamczyk. Na początku wszyscy musieli przejść egzamin z samodzielnego poruszania się i jazdy na nartach, a potem każdy był szkolony indywidualnie. W momencie nabycia podstawowych umiejętności, każdy kto chciał mógł dopiero skorzystać z wyciągu i wyjechać na stok. Niektórym udawało się to już po godzinie lub dwóch, a niektórym w ostatni dzień. Podsumowaniem umiejętności uczniów był grupowy zjazd ze stoku slalomem prowadzony przez p.Ewę Więckowską i Julię Giszczak.

   Najważniejsze było jednak to, że każdy uczestnik Białej Szkoły nabył umiejętność jazdy na nartach i snowboardzie oraz wyżej założone cele.

Oprócz jazdy na stoku w miejscu zakwaterowania mieliśmy zajęcia „Kuchcikowa”, które jako program innowacyjny kontynuowane są w szkole oraz zajęcia zumby, ognisko, śpiewy        z instrumentami i tańce.

W planach mieliśmy jeszcze wiele atrakcji i zajęć (podchody, sztandary), ale niestety z braku czasu i możliwości pogodowych nie udało się nam wszystkiego zrealizować. Najważniejsze że wszyscy wrócili zadowoleni, cali i zdrowi z nowymi umiejętnościami oraz pomysłami na następną „Szkołę”. Być może „Szkołę Przetrwania”? Kto wie…

 

Agnieszka Chodara

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

styczeń 2015
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031