Home » Aktualności » Choinka integracyjna w Lublinie, czyli „XV Bal na 47 chromosomów”

Choinka integracyjna w Lublinie, czyli „XV Bal na 47 chromosomów”

     30 stycznia 2016r. uczniowie ze szkolnego chóru działającego w Szkole Podstawowej w Stróży wraz z kierownikiem i inicjatorką corocznych wyjazdów p. Joanną Kotułą, opiekunami p. Agnieszką Chodarą i p. Małgorzatą Kozłowską po raz siódmy uczestniczyli we wspólnej integracyjnej zabawie choinkowej – ,, XV Balu na 47 chromosomów”. Stałym miejscem gdzie odbywa się zabawa jest Sala Gimnastyczna Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Głównymi organizatorami choinki jest małżeństwo dr hab. Anna Bogucka –Kocka i prof. dr hab. Janusz Kocki oraz pracownicy i doktoranci Zakładu Genetyki Klinicznej oraz Katedry Botaniki Farmaceutycznej we współpracy ze studentami kół naukowych ( SKN Genetyki Klinicznej).

   W balu udział wzięło 26 uczniów chórzystów Szkoły Podstawowej w Stróży, którzy na czele z p. Andrzejem Wierzchowiakiem (który oprócz przygrywania wcielił się w rolę konferansjera), zaprezentowali bardzo dużo starych, polskich przebojów i hitów minionych lat. Urozmaicaniem śpiewu chóru, był występ uczennic z klasy V„a”, które specjalnie na ten wyjazd przygotowały układ taneczny pt. „Czekolada”.

Oprócz zabaw wodzirejów i animatorów z agencji artystycznej ,,Klanza”, występ artystyczny naszych uczniów był jedynym na tegorocznej choince, przy którym nie tylko dzieci z wadami wrodzonymi, ale również opiekunowie i rodzice super się bawili.

Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane paczkami od świętego Mikołaja, w rolę którego wcielił się ksiądz z jednej z lubelskich parafii.

Prezenty (pluszowe maskotki i słodycze) do paczek zostały pozyskane jak co roku od wielu sponsorów, osób prywatnych oraz uczniów naszej szkoły, którzy na czele z p. Joanną Kotułą zorganizowali w świetlicy naszej szkoły zbiórkę maskotek oraz kawiarenkę, z której dochód przeznaczyli na słodycze do paczek.

   Cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że co roku możemy pomóc w zorganizowaniu choinki dla chorych dzieci, a przy okazji podzielić się serduszkiem i uśmiechem z tymi osobami.

Do zobaczenia za rok!

Agnieszka Chodara

IMG_20160130_161257

IMG_20160130_141441


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

luty 2016
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29