Home » Aktualności » Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! To najlepszy start w nowy dzień!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia! To najlepszy start w nowy dzień!

 Wszystkim nam zależy, aby nasze dzieci miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. I właśnie dlatego  w dniu 8 listopada nasza szkoła już po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję Śniadanie Daje Moc, a tym samym w obchody Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania!

Wychowawcy klas I – III zorganizowali w swoich klasach zdrowe śniadania, dając tym samym szanse dzieciom, aby mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieci miały prawdziwą frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Uczniowie klas I – III mieli również okazję obejrzeć film edukacyjny „Zdrowe odżywianie” z programy Staś i Zosia w szkole. W tym roku do akcji włączyły się klasy IV – VI oraz podopieczni świetlicy szkolnej. Podczas pogadanek wychowawcy klas I – VI przekazali swoim wychowankom cenne informacje o roli zdrowego żywienia  w oparciu o 12 zasad zdrowego żywienia. W świetlicy dzieci pod czujnym okiem pani Katarzyny Pytlak oraz Katarzyny Zielnik tworzyły piramidę zdrowego żywienia. To był wspaniały dzień wypełniony zapachem owoców, warzyw oraz świeżego, razowego chleba. Z  wielkim apetytem  na zdrowie czekamy na kolejne takie dni w naszej szkole.

Małgorzata Figiel

dscf0114 dscf0154 dscf0141 dscf0126

 


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930