Home » Uncategorized » Wycieczka klas piątych do Kurozwęk

Wycieczka klas piątych do Kurozwęk

29 września br. uczniowie klas piątych naszej szkoły  pod opieką p. Marty Ciupak, p. Edyty Powęski oraz Anety Mirosław udali się do urokliwego miejsca jakim są Kurozwęki.

W należącym do rodziny Popielów pałacu oraz otaczającej go posiadłości czekały na nas zaskakujące atrakcje.

Rozpoczęliśmy od odwiedzin jedynej w Polsce hodowli bizonów. Przejażdżka po zagrodzie westernowym wozem „safari-bizon” zrobiła na nas nie lada wrażenie, a będące w niedalekiej odległości zwierzęta przyprawiały o dreszczyk emocji. Słuchaliśmy przy tym opowiadania przewodnika o ich historii oraz aktualnych anegdot z nimi związanych.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było poznanie historii pałacu, posiadłości oraz jej właścicieli, którą przybliżyła nam pani przewodnik. Spacer po paku pozwolił na chwilę refleksji i nabranie sił na koleją z atrakcji.

Pełni energii i rządzy przygód w wielkim wyczekiwaniu zbliżaliśmy się do przygód w labiryntach: kukurydzianym i bukowym. Niektórzy, aby uzyskać wskazówki do krzyżówki, wręcz biegiem pokonali labirynt odwiedzając wskazane na mapie miejsca. Inni delektując się chwilą zdobywali wolnym krokiem kolejne hasła.

Po grach terenowych w labiryntach przyszedł czas na zasłużony obiad, który czekał na nas w restauracji pałacowej. W klimatycznej Oranżerii zjedliśmy przygotowany dla nas posiłek i udaliśmy się w drogę powrotną.

Aneta Mirosław


Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

październik 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31