Home » Uncategorized » Wycieczka do teatru muzycznego

Wycieczka do teatru muzycznego

Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie…   
M. Konopnicka

Uwrażliwienie na dobro, prawdę i piękno poprzez żywienie kultury i estetyki żywego słowa oraz umożliwienie uczniom kontaktu ze sztuką, to jedno z wielu zadań naszej szkoły. W tym celu, najmłodsi uczniowie klas I i II pod opieką  wychowawców i opiekunów, 28 lutego uczestniczyli w wycieczce do Teatru Muzycznego w Lublinie.

Pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze była dla dzieci dużym przeżyciem. Uczniowie obejrzeli spektakl na motywach bajki Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Pobyt w teatrze sprawił, że młodzi widzowie mogli na żywo obejrzeć grę aktorów, grę orkiestry oraz teatr od wewnątrz. Barwne kreacje, ciekawa muzyka, pięknie wykonane utwory wzbudziły wiele emocji wśród najmłodszych wychowanków. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali przedstawienie, które zapewniło im niezapomniane przeżycia, ponieważ teatr to magiczne miejsce.

 Do szkoły wróciliśmy nie tylko z uśmiechami na buzi i dobrym humorem, ale także z nową wiedzą na przyszłe, dorosłe życie, że warto pomagać innym, tak jak zrobiły to krasnoludki z bajki.

Agnieszka Chodara

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031