Home » 2024 » marzec » 24

Daily Archives: 24 marca, 2024

Dzień z Technologią 2024

21 marca br. obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. W tym szczególnym czasie na uczniów naszej szkoły czekały różne atrakcje. Jedną z nich był corocznie organizowany Dzień z Technologią.

W klasach I – IV p. Łukasz Kiełb i p. Aneta Mirosław przeprowadzili lekcje na temat racjonalnego korzystania z internetu oraz bezpieczeństwa w Internecie oparte na materiałach z portali „Sieciaki.pl” oraz „Owce w sieci”. Projekcje zaproponowanych filmów uatrakcyjniły uczniom przeprowadzone przez organizatorów wykłady i pogadanki.

Dla klas 4-8 na terenie szkoły nauczyciele przygotowali grę terenową, w której uczniowie odnajdowali kody QR pod którymi kryły się filmy, quizy dotyczące zasad bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie tego dnia swobodnie korzystali z telefonów, skanowali kody i przypominali sobie jak poruszać się w świecie technologii i Internetu, a przy tym pozostać bezpiecznym. Zadaniem uczestników zabawy, było zeskanowanie kodów w podanej kolejności, a podpowiedzi znaleźli w informacji ukrytej po prawidłowym rozwiązaniu quizu w aplikacji Learnig Apps.

Wszyscy uczniowie, którzy wykonali zadania otrzymali przepustkę do finału, w którym do wygrania były bieżące oceny celujące i bardzo dobre z informatyki. W finale na uczniów czekał quiz Kahoot! sprawdzający wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.

Najlepsi w naszej szkole okazali się:

Miejsce 1
Aleksandra Czarnota i Julia Wieleba kl. 6a

Miejsce 2
Zuzanna Kapuścińska kl. 4a

Miejsce 3
Liliana Kasperek kl. 4b

Aneta Mirosław, Łukasz kiełb

Mistrz Tabliczki Mnożenia i Dzielenia

15 marca 2024r odbył się Finał Szkolnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia i Dzielenia”. W konkursie brali udział uczniowie z klas 3-8, którzy w początkowym etapie musieli przejść eliminacje klasowe. Trzy najlepsze osoby z każdej klasy awansowały do finału. W tegorocznej edycji po raz pierwszy wzięli udział uczniowie klas trzecich, którzy sprawdzali swoje umiejętności tabliczki mnożenia w zakresie do 100.

W etapie finałowym zostali wyłonieni Mistrzowie w dwóch kategoriach:

Kategoria JUNIORZY
Mistrz Tabliczki Mnożenia Maksymilian Różycki kl. 3a

Kategoria SENIORZY
Mistrz Tabliczki Mnożenia i Dzielenia- Jakub Walenia kl. 8a

Mistrzami poziomów klasowych zostali:
Różycki Maksymilian 3a -MISTRZ KLAS TRZECICH
Kapuścińska Zuzanna 4a – MISTRZ KLAS CZWARTYCH
Powęska Hanna 5a- MISTRZ KLAS PIĄTYCH
Janduła Hanna 6b – MISTRZ KLAS SZÓSTYCH
Wróbel Nikola 7a – MISTRZ KLAS SIÓDMYCH
Walenia Jakub 8a – MISTRZ KLAS ÓSMYCH

Dodatkowym zadaniem dla uczestników Finału był do rozwiązania rebus związany z datą 3 marca, kiedy to obchodzimy Dzień Dzikiej Przyrody.

Poprawnych odpowiedzi udzielili:
1. Wróbel Nikola 7a
2. Starobrat Tomasz 4a
3. Czelej Maja 5b
4. Wróbel Oliwia 5b
5. Kotuła Wojciech 3a
6. Stefańska Nicole 4b
7. Pileszkiewicz Patrycja 6b
8. Janduła Hania 6b
9. Kalisz Norbert 3b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życząc wielu sukcesów nie tylko matematycznych.

Młodzi zapobiegają pożarom

21.03.2024r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbył się powiatowy etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej pt. „Młodzi zapobiegają pożarom”. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, jak zauważyli uczestnicy i opiekunowie pytania były specjalistyczne i trudne. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Patrycja Biegaj (4B) ora Filip Michałek (7A).

Oboje nasi reprezentanci przebrnęli dzielnie przez etap szkolny i gminny wykazując się szeroką wiedzą z dziedziny pożarnictwa. Patrycja i Filip awansowali do etapu powiatowego, gdzie dzielnie reprezentowali naszą Szkołę i Gminę. Zaangażowanie uczniów i rodziców obojga uczestników pozwoliło zająć wysokie III miejsce przez Filipa Michałka.

Gratulacje dla uczestników i ich rodziców.

Opiekun uczniów: Sylwester Janik