Home » Uncategorized » Dzień z Technologią 2024

Dzień z Technologią 2024

21 marca br. obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. W tym szczególnym czasie na uczniów naszej szkoły czekały różne atrakcje. Jedną z nich był corocznie organizowany Dzień z Technologią.

W klasach I – IV p. Łukasz Kiełb i p. Aneta Mirosław przeprowadzili lekcje na temat racjonalnego korzystania z internetu oraz bezpieczeństwa w Internecie oparte na materiałach z portali „Sieciaki.pl” oraz „Owce w sieci”. Projekcje zaproponowanych filmów uatrakcyjniły uczniom przeprowadzone przez organizatorów wykłady i pogadanki.

Dla klas 4-8 na terenie szkoły nauczyciele przygotowali grę terenową, w której uczniowie odnajdowali kody QR pod którymi kryły się filmy, quizy dotyczące zasad bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie tego dnia swobodnie korzystali z telefonów, skanowali kody i przypominali sobie jak poruszać się w świecie technologii i Internetu, a przy tym pozostać bezpiecznym. Zadaniem uczestników zabawy, było zeskanowanie kodów w podanej kolejności, a podpowiedzi znaleźli w informacji ukrytej po prawidłowym rozwiązaniu quizu w aplikacji Learnig Apps.

Wszyscy uczniowie, którzy wykonali zadania otrzymali przepustkę do finału, w którym do wygrania były bieżące oceny celujące i bardzo dobre z informatyki. W finale na uczniów czekał quiz Kahoot! sprawdzający wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.

Najlepsi w naszej szkole okazali się:

Miejsce 1
Aleksandra Czarnota i Julia Wieleba kl. 6a

Miejsce 2
Zuzanna Kapuścińska kl. 4a

Miejsce 3
Liliana Kasperek kl. 4b

Aneta Mirosław, Łukasz kiełb

Odwiedźcie nas:

Napiszcie do nas:

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031